Jarosławiec - atrakcje dla dzieci

Dźwirzyno atrakcje dla dzieci – co warto zobaczyć w okolicy?

Jednym z najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych nad polskim morzem jest Dźwirzyno i jego okolice. Dostępne w pobliżu atrakcje turystyczne, piaszczyste plaże i malownicze krajobrazy sprawiają, że miejscowość co roku przyciąga tłumy turystów z całego kraju. Zastanawiasz się nad zaplanowaniem tam wakacji dla dzieci? Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, co ciekawego można robić i co warto zobaczyć w tym rejonie!

Jakie atrakcje nad wodą oferuje Dźwirzyno?

Nadbałtyckie miejscowości obfitują w liczne turystyczne atrakcje, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wśród nich wymienić można piękne, piaszczyste plaże, a także dostępność wypożyczalni sprzętu wodnego, oferujących wynajem kajaków czy rowerów wodnych, które umożliwiają aktywne spędzanie czasu na wodzie. Chętni mogą też spróbować swoich sił w windsurfingu i pływaniu na desce albo po prostu cieszyć się zabawą w morskich falach. Najmłodsi z chęcią spędzają także czas na budowaniu zamków z piasku i zbieraniu muszelek. 

Województwo zachodniopomorskie, oprócz położenia nad morzem, oferuje także możliwość spędzenia czasu nad jednym z wielu znajdujących się tam jezior – jest ich ponad 170! Na szczególną uwagę zasługuje przybrzeżne jezioro Resko – dawna zatoka morska, oddzielona dziś od Bałtyku trzystumetrową mierzeją. Resko jest akwenem, wzdłuż którego wyznaczone są piękne trasy spacerowe – można na nich podziwiać wyjątkowe widoki i piękny krajobraz. Jest to z pewnością jedna z atrakcji, które zdecydowanie warto zobaczyć, odwiedzając Dźwirzyno i okolice.

Co warto zobaczyć w okolicy Dźwirzyna?

W pobliżu miejscowości znajduje się kilka miejsc, zasługujących na szczególną uwagę. Poniżej opisujemy atrakcje turystyczne dostępne w okolicy, które z całą pewnością spodobają się dzieciom.

Miasto Myszy – edukacja i zabawa dla dzieci

Znajdujące się w Kołobrzegu Miasto Myszy to niesamowita, żywa ekspozycja, licząca ponad 500 różnych gatunków myszek. Umieszczone są w specjalnych, szklanych terrariach, które gwarantują im bezpieczeństwo, a odwiedzającym dają możliwość oglądania zwierzątek z bliskiej odległości. Co ciekawe, niektóre części wystawy są urządzone tematycznie – gryzonie mają tam własne wesołe miasteczko, park dinozaurów i wiejską farmę. Dzieci mają nawet okazję obserwować, jak myszy jeżdżą wagonikami czy spacerują po linach.

Dlaczego warto zobaczyć to miejsce? Jest to wspaniała okazja do nauki poprzez zabawę, czyli poszerzenia wiedzy w angażujący i przystępny sposób. Oglądanie gryzoni w muzeum jest jak żywa lekcja biologii, na której można dowiedzieć się więcej o tych niezwykłych stworzeniach – czy mają swoje zwyczaje, lubią się ze sobą bawić, a może wolą samotność? Odwiedzający atrakcję turystyczną dorośli i dzieci z pewnością zapamiętają to doświadczenie na długi czas.

Wyjątkowa atrakcja dla najmłodszych – Ukryta Kraina

Inną wystawą, którą można odwiedzić w okolicy Dźwirzyna, jest kołobrzeska Ukryta Kraina. Podobnie jak w Mieście Myszy, spotkamy tu żywe zwierzęta – m.in. króliki, aksolotle, rybki, ślimaki olbrzymy, czy gekony lamparcie. Oprócz tego dla dzieci dostępny jest szereg innych atrakcji – np. interaktywne gry i zabawy, aktywowane za pomocą “magicznej różdżki”, którą każdy uczestnik dostaje przy wejściu. W tym turystycznym obiekcie znajduje się też masa bajkowych i czarodziejskich dekoracji, które z pewnością ucieszą oczy najmłodszych odwiedzających i zostaną w ich pamięci.

Dziki Zachód nieopodal Dźwirzyna

Jeszcze jednym ciekawym miejscem, w którym dzieci także mają okazję obcować ze zwierzętami, jest położony w okolicy Kołobrzegu Park Rozrywki Zieleniewo, nazywany Dzikim Zachodem. Najmłodsi mają tu możliwość skorzystania z atrakcji, takich jak przejażdżki na koniach czy zwiedzanie mini ZOO. Można również przetestować tor wyścigowy do jazdy na quadach oraz zobaczyć indiańską wioskę.

Muzeum 6D – interaktywna atrakcja zapadająca w pamięć

Naszą ostatnią propozycją atrakcji turystycznej, podczas której uczestnicy będą mieli okazję przenieść się w czasie o 100 lat wstecz i zobaczyć, jak wyglądało życie ówczesnych rybaków, jest znajdujące się w okolicy wyżej wymienionych miejsc interaktywneMuzeum 6D. Zostało ono stworzone, aby zapewnić dzieciom niezapomniane przeżycia, podczas których mogą się również czegoś nauczyć, wykorzystując nie tylko wzrok, ale także pozostałe zmysły.

Kolonie w Dźwirzynie – niezapomniane wakacje dla Twojego dziecka

Wczasy nad Bałtykiem to gwarancja wspaniałych wspomnień i wrażeń dla osób w każdym przedziale wiekowym. Nadmorskie miejscowości, oprócz pięknych plaż i malowniczych krajobrazów, które warto zobaczyć, oferują także liczne atrakcje turystyczne w okolicy – również dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą Kolonie w Dźwirzynie na wakacje – na wyjeździe dzieci będą miały okazję bawić się i uczyć, a także spędzić niezapomniane chwile z rówieśnikami.

Share the Post:

Inne Posty

Scroll to Top

Ostatnia dokonana transakcja:

Ostatnia dokonana transakcja:

Ostatnia dokonana transakcja:

Ostatnia dokonana transakcja: